Tulokset

Satakunnan ja Varsinais-Suomen pm-kilpailut / Rise Race Tour 3/6, 9.2.2020,

Satakunnan ja Varsinais-Suomen pm-kilpailut / Rise Race Tour 3/6, 9.2.2020, Uusikaupunki





N40 : 5 km (P)

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.3Åsa LindbergPargas IF14:40,6+0,0


N60 : 3 km (P)

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.9Margit SuomelaRasti-Lukko9:37,2+0,0
2.10Merja TeräväinenSomeron Esa9:47,2+10,0


M40 : 5 km (P)

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.18Ami LaamoRaision Kuula12:19,0+0,0
2.14Jussi KylliäinenRasti-Lukko13:03,0+44,0
3.15Mika JaakkolaLiedon Luja13:22,7+1:03,7
4.13Tomi LähteenojaRaision Kuula13:34,2+1:15,2
5.17Marko AlinSäkylän Urheilijat14:03,0+1:44,0
6.16Jarkko HiltunenRaision Kuula14:05,7+1:46,7


M50 : 5 km (P)

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.23Jari PaavolaPargas IF13:20,9+0,0
2.22Kimmo KouruRasti-Lukko13:31,3+10,4
3.21Bo JohanssonPargas IF14:44,7+1:23,8


M60 : 5 km (P)

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.27Rauno TuomiNakkilan Vire13:25,5+0,0
2.32Veikko HietaojaKankaanpään Urheilijat13:32,0+6,5
3.29Yrjö TeräväinenSomeron Esa14:40,2+1:14,7
4.28Antti MustonenLaitilan Jyske15:13,2+1:47,7
5.31Tarmo IhalaKalannin Vankka15:34,3+2:08,8
6.30Kent WesterholmPargas IF16:02,3+2:36,8
7.26Tapio KeskitaloVehmaan Kiisto17:13,4+3:47,9


MYL : 5 km (P)

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.37Otso AkkolaLiedon Luja13:05,6+0,0


N18 : 5 km (P)

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.45Ilana OnnelaSkiteam 10514:12,2+0,0
2.46Ada MäkinenNoormarkun Nopsa15:45,8+1:33,6
3.44Maria HyörttiRasti-Lukko16:19,4+2:07,2


M18 : 5 km (P)

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.51Leevi VuorinenSkiteam 10512:27,8+0,0


M6 : 1 km (P)

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.58Sulo VehkamäkiKankaanpään Urheilijat5:52,1+0,0
2.62Vili HietaojaKankaanpään Urheilijat6:05,6+13,5
3.61Aaro RainermaKankaanpään Urheilijat6:10,8+18,7
4.60Jalmari SalmioKankaanpään Urheilijat8:12,3+2:20,2
5.56Eero TuomistoVammalan Seudun Voima8:24,5+2:32,4
6.59Kaapo KoskenniemiNakkilan Vire9:45,8+3:53,7
7.57Nooa AkkolaLiedon Luja11:11,0+5:18,9


N7 : 1 km (P)

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.68Anni MäkitaloKankaanpään Urheilijat5:13,3+0,0
2.66Venla VahantapohjaParkanon Urheilijat6:11,5+58,2
3.67Saana KorhonenRasti-Lukko7:03,2+1:49,9


M7 : 1 km (P)

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.72Konsta KoskenniemiNakkilan Vire4:44,0
2.71Juho VainikkalaPöytyän Urheilijat5:16,5+32,5
3.73Juhani LeivoRaision Kuula5:18,7+34,7


N8 : 1 km (P)

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.78Elviira SalonenPöytyän Urheilijat4:03,7+0,0
2.80Isla SeppänenRasti-Lukko4:14,3+10,6
3.81Lotta HemlingPöytyän Urheilijat4:30,4+26,7
4.77Ida JaakkolaKankaanpään Urheilijat5:29,8+1:26,1


M8 : 1 km (P)

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.86Kaarlo KaukoRasti-Lukko4:08,0+0,0
2.89Veikka AkkolaLiedon Luja4:25,3+17,3
3.87Lauri RainermaKankaanpään Urheilijat4:31,4+23,4
4.90Vilho KylliäinenRasti-Lukko4:33,7+25,7
5.88Elias LähdeVammalan Seudun Voima4:57,4+49,4
6.91Niilo UtriainenRaision Kuula5:05,2+57,2


N9 : 2 km (P)

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.101Milja AnttilaNakkilan Vire7:30,8+0,0
2.103Wilhelmiina RuohomäkiNakkilan Vire7:58,9+28,1
3.109Wilma AarnioPerniön Urheilijat7:59,3+28,5
4.100Iina MäkitaloKankaanpään Urheilijat8:04,5+33,7
5.106Linn MattssonPargas IF8:21,3+50,5
6.98Julia SköldNakkilan Vire8:24,5+53,7
7.108Hilda RintamäkiKankaanpään Urheilijat9:03,2+1:32,4
8.105Victoria Yli-KärkeläParkanon Urheilijat9:06,8+1:36,0
9.99Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa9:07,0+1:36,2
10.96Martta UusipaikkaPöytyän Urheilijat9:09,1+1:38,3
11.95Alisa VainioKalannin Vankka9:14,7+1:43,9
12.107Neea HaapioNakkilan Vire9:22,9+1:52,1
13.110Saratuulia MiikkulainenNakkilan Vire9:23,2+1:52,4
14.97Maj SöderlundPargas IF10:26,5+2:55,7


M9 : 2 km (P)

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.122Eemeli HietaojaKankaanpään Urheilijat7:54,7+0,0
2.118Juho KuuskoskiKankaanpään Urheilijat8:04,3+9,6
3.127Viljo VehkamäkiKankaanpään Urheilijat8:21,9+27,2
4.121Eino MyllymäkiParkanon Urheilijat8:24,4+29,7
5.119Toivo RaitinpääJämin Jänne8:34,0+39,3
6.123Sisu SeppäPargas IF8:48,0+53,3
7.115Eelis VotshenkoKankaanpään Urheilijat8:49,9+55,2
8.126Konsta VahantapohjaParkanon Urheilijat9:16,8+1:22,1
9.116Topi AlinSäkylän Urheilijat9:18,9+1:24,2
10.114Erik AnderssonPargas IF9:34,4+1:39,7
11.120Noah GranvikPargas IF9:48,5+1:53,8
12.117Jonni PirttinenNoormarkun Nopsa10:35,8+2:41,1
13.125Unto RauhansuuPöytyän Urheilijat10:55,7+3:01,0
14.124Konsta KiveläNakkilan Vire11:30,8+3:36,1


N10 : 2 km (P)

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.136Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa7:19,3+0,0
2.133Olga KaukoRasti-Lukko7:22,5+3,2
3.134Emma KetonenPöytyän Urheilijat7:37,7+18,4
4.138Ylva HeikiusPargas IF7:53,1+33,8
5.139Aurora LehtonenUlvilan Ura8:05,4+46,1
6.143Eerika Pelto-HuikkoRasti-Lukko8:16,0+56,7
7.131Noora RaitinpääJämin Jänne8:20,2+1:00,9
8.140Ilona UtriainenRaision Kuula8:36,6+1:17,3
9.142Elsa MyllymäkiParkanon Urheilijat8:44,8+1:25,5
10.137Elmi HaapamäkiParkanon Urheilijat9:01,9+1:42,6
11.141Ilona ÄäreläNakkilan Vire9:07,7+1:48,4


M10 : 2 km (P)

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.148Nuutti RuusunenRasti-Lukko6:55,1+0,0
2.155Niki SirénRaision Kuula7:00,6+5,5
3.154Väinö KoivuVammalan Seudun Voima7:16,3+21,2
4.151Visa LampilaVammalan Seudun Voima7:31,0+35,9
5.150Tuure KuljuPöytyän Urheilijat7:38,3+43,2
6.153Vesperi LainoKankaanpään Urheilijat7:56,9+1:01,8
7.152Tuukka KaskinenRasti-Lukko7:59,8+1:04,7
8.147Olli TenhoNoormarkun Nopsa8:02,1+1:07,0
9.149Antti TuomistoVammalan Seudun Voima8:08,3+1:13,2


N11 : 3 km (P)

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.167Anni RohilaRasti-Lukko9:02,2+0,0
2.162Jatta HaltsonenPöytyän Urheilijat11:06,0+2:03,8
3.160Sara KarimäkiVammalan Seudun Voima11:22,7+2:20,5
4.161Greta AarnioPerniön Urheilijat11:33,4+2:31,2
5.166Jenny SköldNakkilan Vire11:39,0+2:36,8
6.165Emilia AnderssonPargas IF11:41,6+2:39,4
7.169Helmi ÄäreläNakkilan Vire11:50,4+2:48,2
8.168Aada VotshenkoKankaanpään Urheilijat12:36,7+3:34,5
9.163Elsa HietaojaKankaanpään Urheilijat13:13,8+4:11,6
10.159Mette SöderlundPargas IF13:14,9+4:12,7
11.164Linda HemlingPöytyän Urheilijat14:41,4+5:39,2


M11 : 3 km (P)

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.177Niklas LehtinenRasti-Lukko9:20,3+0,0
2.174Toivo KoivuVammalan Seudun Voima9:53,3+33,0
3.175Tuomas SuopajärviKalannin Vankka10:28,5+1:08,2
4.178Luka HohtariNakkilan Vire11:16,0+1:55,7
5.176Elmeri HaapamäkiParkanon Urheilijat11:46,0+2:25,7
6.173Leevi PeinKankaanpään Urheilijat12:27,9+3:07,6


N12 : 3 km (P)

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.190Neea LindroosNoormarkun Nopsa10:43,0+0,0
2.184Elma UusipaikkaPöytyän Urheilijat10:45,9+2,9
3.186Inka KuusiluomaParkanon Urheilijat11:04,1+21,1
4.185Kerttu AnttilaNakkilan Vire11:04,5+21,5
5.189Milla PeltolaPyhärannan Myrsky11:12,9+29,9
6.188Liina LaineLauttakylän Luja11:25,9+42,9
7.187Milla YlilammiHonkajoen Seudun Urheilijat11:35,3+52,3
8.182Linnea LähdeVammalan Seudun Voima12:17,4+1:34,4
9.183Milja KaapuPunkalaitumen Kunto14:10,7+3:27,7


M12 : 3 km (P)

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.195Eemeli VaremäkiPerniön Urheilijat9:28,7+0,0
2.206Sakarja KoivistoNoormarkun Nopsa9:46,2+17,5
3.203Onni VuorinenPerniön Urheilijat9:46,5+17,8
4.201Viljami LaunonenSkiteam 10510:02,4+33,7
5.194Jaakko JussilaHonkajoen Seudun Urheilijat10:08,2+39,5
6.205Oula KuusiluomaParkanon Urheilijat10:16,8+48,1
7.197Jere PeltomäkiKankaanpään Urheilijat10:51,3+1:22,6
8.196Olavi TuomistoVammalan Seudun Voima10:57,3+1:28,6
9.207Anton LindforsPargas IF11:18,2+1:49,5
10.204Veikka KuljuPöytyän Urheilijat11:40,6+2:11,9
11.199Aapo MannerNoormarkun Nopsa11:49,0+2:20,3
12.202Juho ViitanenNoormarkun Nopsa13:16,8+3:48,1
13.198Tomi KoskiniemiParkanon Urheilijat13:30,5+4:01,8


N13 : 3 km (P)

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.211Siiri LainoKankaanpään Urheilijat8:42,8+0,0
2.217Nelli MäenpääRasti-Lukko8:43,7+0,9
3.216Anni SaarinenKalannin Vankka8:48,3+5,5
4.215Ida MäenpääRasti-Lukko9:02,6+19,8
5.213Maija VuoriNakkilan Vire9:40,8+58,0
6.214Hilla TenhoNoormarkun Nopsa10:25,5+1:42,7


M13 : 3 km (P)

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.228Luukas LehtinenRasti-Lukko8:28,3+0,0
2.225Aleksi AhlforsRasti-Lukko8:48,8+20,5
3.227Miika RaitinpääJämin Jänne9:09,5+41,2
4.224Veli LampilaVammalan Seudun Voima9:26,4+58,1
5.226Frans RintamäkiKankaanpään Urheilijat9:43,9+1:15,6
6.223Eevert SalonenPöytyän Urheilijat10:07,3+1:39,0
7.222Noah HeikiusPargas IF10:24,3+1:56,0
8.221Tuomas AnkeloKalannin Vankka10:27,0+1:58,7
9.230Kustaa SalmelaKalannin Vankka11:41,6+3:13,3


N14 : 3 km (P)

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.241Anna StenroosNakkilan Vire8:46,5+0,0
2.235Karoliina OlliPöytyän Urheilijat9:34,3+47,8
3.238Fanni HeikkiläNakkilan Vire9:39,2+52,7
4.239Venla LehtonenUlvilan Ura9:55,1+1:08,6
5.234Aino AnttilaNakkilan Vire10:00,1+1:13,6
6.240Alisa LindforsPargas IF10:03,7+1:17,2
7.236Sofia TalvensaariKalannin Vankka10:06,0+1:19,5
8.237Suvi-Ester KoivistoNoormarkun Nopsa10:25,5+1:39,0


M14 : 5 km (P)

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.246Rami TuominenKankaanpään Urheilijat15:31,9+0,0
2.248Otto MultamäkiPöytyän Urheilijat15:41,1+9,2
3.245Joona PeltolaPyhärannan Myrsky16:15,5+43,6
4.251Henri SaunaluomaKankaanpään Urheilijat16:24,0+52,1
5.247Mikael RosenbergRaision Kuula24:28,4+8:56,5


N15 : 5 km (P)

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.260Lotta SjöblomNakkilan Vire15:02,3+0,0
2.259Aino SaarinenKalannin Vankka15:19,6+17,3
3.257Heini VuoriNakkilan Vire15:27,1+24,8
4.256Sini HyörttiRasti-Lukko17:49,5+2:47,2
5.258Ada JokinenLiedon Luja19:38,5+4:36,2


N16 : 5 km (P)

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.268Jessica JunkkalaVammalan Seudun Voima14:29,9+0,0
2.264Ilona LampilaVammalan Seudun Voima14:43,0+13,1
3.265Siiri HeikkiläNakkilan Vire15:14,5+44,6
4.267Aino UusipaikkaPöytyän Urheilijat15:20,0+50,1
5.266Pauliina KoivuniemiVammalan Seudun Voima16:11,1+1:41,2


M15 : 5 km (P)

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.275Daniel OnnelaSkiteam 10512:31,0+0,0
2.274Juhana SiivonenRasti-Lukko14:14,4+1:43,4
3.272Taneli SalminenNoormarkun Nopsa14:43,6+2:12,6


M16 : 5 km (P)

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.284Eetu TakomoSkiteam 10512:14,9+0,0
2.279Elias LehtonenUlvilan Ura14:00,6+1:45,7
3.282Topias SalminenNoormarkun Nopsa14:50,8+2:35,9
4.285Kasperi RaitalaNoormarkun Nopsa15:39,9+3:25,0
5.280Jere RaitinpääJämin Jänne16:19,0+4:04,1