Länsi-Suomi -rastit 2022

JärjestäjäRasti-Lukko, Rauma
Lähdöt

Keskiviikkoisin klo 17-18.30, maali suljetaan klo 20.

(21.9. ja 28.9. klo 16-17.30, maali suljetaan klo 19)

Kartanmyyntialkaa klo 17.00 (21.9. ja 28.9. klo 15:45)
KartatTulostekartat 1:10 000 (Grano), C- ja mahd. D-rata 1:7500 valmiiksi piirrettyine ratoineen ja rastimääritteineen
RadatA 6,5 km, B 4,5 km, C 3 km, (D 2 km)
LeimauksetEmit-kortilla. Kortteja vuokrattavissa, hinta 1€
Karttamaksuaik. 6 €, 5 kpl sarjalippu 25 €
alle 21 v. ilmaiseksi
MaksuvälineetKäteinen raha, Smartum -liikunta- ja -kulttuuriseteli, Tyky-Kuntoseteli, Virike-seteli, SporttiPassi
TiedotusLänsi-Suomen urheiluseurat-palsta tapahtumaa edeltävänä päivänä
TuloksetRasti-Lukon www-sivuilla ja Länsi-Suomen urheilusivuilla
www-sivuwww.rastilukko.fi
Yht.hlöLauri Ämmälä, lauri@ammala.fi, 040 7414 268

 

Rastipaikat kartalla                   Osallistumisohjeet          


Nro           Paikka     Opastus   Kartta    Ratamestarit     Yhteystieto

 


2Ke20.4.OtanmaaOtanmaantie 143Otanmaa -21Kai Raikunen044 214 5010

3Ke27.4.Sampaanala, LekatieLekatie 5Kortela -21Aleksi Lohtander044 316 1101

4Ke4.5.Haapasaari, louhosHaapasaarentie 619Haapasaari -21Jyri Kyllästinen0400 238 209

5Ke11.5.SalamakallioRuonantie 141Salamakallio -22Pekka Rapeli050 075 2347

6Ke18.5.Hare, P-paikkaKodisjoentie 878Harenkallio -22Juha Asikainen040 718 2404

7Ke25.5.Lähdepelto, UrheilukeskusKodisjoentie 91Lähdepelto -21Simo Suomela

040 533 0069

t20220525.html (5 kB)
Tulokset
v20220525.html (32 kB)
Väliajat

8Ke1.6.Monna, Koilahden thKodisjoentie 295Ojanteenpelto -22Jami Kallioniemi044 258 7080
v20220601.html (47 kB)
Väliajat
t20220601.html (7 kB)
Tulokset

9Ke8.6.Vasaraisten kouluNihattulantie 466Tuoristonsuo -22 

Ralf Eklund

040 512 1670
t20220608.html (7 kB)
Tulokset
v20220608.html (50 kB)
Väliajat

10Ke15.6.Unajan kouluTapiolantie 30Unajan koulu -21Simo Mannervesi040 779 0210

11Ke22.6.KauklainenHormantie 67Kirkkopolku-21Antero Kärkkäinen040 550 7385

12Ke29.6.Ooperi, UrheilutaloOttilantieLähdepelto -22Lasse Kaunismäki044 974 6523

13Ke6.7.YrjöläntieYrjöläntie 43Ruosteenaro -21-22Vesa-Ville Väänänen

044 988 8080

        

14Ke13.7.Unaja, LöytyntieLöytyntie 60Ohdejärvi -21-22Janne Uusipietilä044 554 5205

15Ke20.7.Lapin teollisuusalueSeppolantieSimasalo -21Mika Pihala050 434 3266

16Ke27.7.Monna, Koilahden tiehaaraKodisjoentie 295Ilvesalho -22Jorma Laitinen040 515 3762
t20220727.html (5 kB)
Tulokset
v20220727.html (40 kB)
Väliajat

17Ke3.8.Lähdepelto, urheilukeskusKodisjoentie 91Lähdepelto-22Erkki Pulkkinen050 516 7743

18Ke10.8.Lensun kenttäLensunkalliontie 5Kourula -21Tommi Nyman050 360 7823

19Ke17.8.TaipalmaaTaipalmaantie 140Laarinkallio -21Petri Pulli040 352 6683
   Suunnistajan Kauppapaikalla kello 17:00-->   

20Ke24.8.KallionikulaKantanikulantie 54 Kallionikula -21-22Kalle Virtanen

040 515 3758


21Ke31.8.

Lapin Urheilukenttä

Hinnerjoentie 24Katonajärvi -22Tapio Ketola

040 552 8204


22Ke7.9.

Vasarainen, Jalaskiventie

JalaskiventieLehtaro -21-22Esa Lehtinen

050 381 6525


23Ke14.9.

Murtamontie

Murtamontie 230Tuitinjärvi -22Keijo Nurmi

040 825 8049

HUOM. 14.9 EI D-RATAA


24Ke21.9.

Hanhistentie

HanhistentieSäynässalo -22Juho Leppikorpi040 867 0337

25Ke28.9.Narvin rantasaunaRuonantie 319Kärmeluolanmäki-22Pekka Nurmi

040 080 8040

Huom! Lähdöt klo 16 alkaen.


Nro           Paikka     Opastus   Kartta    Ratamestarit     Yhteystieto